Jak wygląda turnus rehabilitacyjny?

Najpopularniejszą i najbardziej efektywną formą pracy metodą Medek są turnusy rehabilitacyjne. Trwają one od tygodnia do dwóch tygodni (długość ustalana jest indywidualnie z rodzicami/opiekunami dziecka po zapoznaniu się ze stanem dziecka). W trakcie turnusu praca z dzieckiem odbywa się w rytmie 2xdziennie po 45 minut. 

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku (odpowiednio: 5 dni w przypadku turnusów tygodniowych i 10 dni - dla dwutygodniowych).

Podczas zajęć obecni są także rodzice/opiekunowie, którzy obserwują przebieg terapii. Uczestnicząc w nich, mają szansę przypatrywania się wykonywanym ćwiczeniom (niejednokrotnie również nagrywają zajęcia). Ma to bardzo duże znaczenie, gdyż sukces terapii zależy od bliskiej i konsekwentnej współpracy na linii terapeuta-dziecko-rodzic.

Każdy rodzic/opiekun po skończonym turnusie zostaje zaopatrzony w zestaw ćwiczeń do domu. Ćwiczenia są bardzo dokładnie opisane: które, kiedy i jak często należy wykonywać.

Obok zajęć medekowych, podczas turnusu, dzieci mogą korzystać także z innych terapii:
- terapia craniosacralna (czaszkowo-krzyżowa)
- terapia manualna oparta na metodzie łańcuchów mięśniowych GDS
- zajęcia z (neuro)psychologiem
- zajęcia z (neuro)logopedą
- terapia SI
- komunikacja alternatywna i wspomagająca AAC
- terapia ręki
- zajęcia Movement Lesson/Feldenkrais

Ile kosztuje turnus rehabilitacyjny?

Koszt turnusu podlega wycenie indywidualnej. Zależy od długości turnusu oraz ilości zajęć dodatkowych. Koszt pojedynczych zajęć (nieobjętych turnusem), to 150zł/45minut.

Koszt turnusu nie obejmuje kosztów związanych z zakwaterowaniem. Możemy Ci pomóc w organizacji noclegów na czas turnusu wskazując rekomendowane przez naszych rodziców hotele.

W jaki sposób mam zapisać dziecko na turnus rehabilitacyjny?
Napisz do nas maila kontakt@terapia-medek.pl bądź zadzwoń: 601 075 986. Zaproponujemy Ci wówczas wolne terminy. Zachęcamy do wejścia na stronę FAQ - odpowiedzieliśmy tam na najczęściej pojawiające się pytania.