We wish to thank Joanna Sopińska-Stanek for providing a comprehensive and professional care to our daughter. Hania was a severely premature baby. She suffered a 4 th degree brain haemorrhage and has huge neurological deficits.

Joanna started working with Hania soon after she had been discharged from hospital. Her corrected age at that time was 1 month. Following a consultation, we decided Hania would get a Medek treatment. It was a difficult decision, because at that time almost no one knew anything about Medek. Some therapists even advised us against getting Medek therapy.

Effects came almost instantaneously. Hania was catching up very quickly. Neurologists and physiotherapists were, and still are, impressed by the progress she has made and is still making. Although some of the exercises look scary, Hania keeps her cool, which does not mean she does not
has to work hard.

We have already participated in 4 rehabilitation camps and got more than 5 months of therapy. We know we still have a long way to go, but for now we are happy for Hania, who has learnt to: stabilize her head, roll from back to belly through both sides, and sometimes even from belly to back, grasp toys and her feet with the right hand, put two hands together, spin around on her belly; her trunk is really strong and stable and she is anxious to sit up. For a 6-month old baby, this seems to be normal, but for Hania it is a huge achievement – one that a couple of months ago we didn’t even dream of witnessing.

Joanna helped Hania achieve what seemed impossible. Thank you so much!!!

Hania and her parents

Swoją przygodę z medekiem rozpoczęliśmy wspólnie z Joanną Sopinską-Stanek we Francji u Ester Fink. Chęć sprawdzenia nowej metody rehabilitacji przez Joasię i podjęcie się odważnej decyzji "bo mama znalazła ciekawy filmik w internecie" to było szaleństwo. Szaleństwo, na które nie każdy terapeuta by się zdecydował. A Asia to zrobiła i teraz jest mistrzem medeka 🙂 dziękujemy za Twoją odwagę i determinację, którą kierujesz sie już prawie 7 lat pracując z Michasia. Rodzice Michaliny.

"Swoją przygodę z terapią Medek zaczęliśmy niedawno. Ale turnus u Pani Joasi polecamy z całego serca. To ciepła, profesjonalna osoba, która wszystko nam wytłumaczyła i przećwiczyła z nami wszystkie ćwiczenia do domu. Zagrzała nas do walki nową metodą. Więc od miesiąca łączymy metodę Medek z innymi metodami żeby wzbogacić rehabilitację naszej córeczki. Polecamy. Rodzice Lilusi."

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dowiedzieliśmy się o terapii MEDEK i trafiliśmy do Pani Asi w ASQ w Wołominie. Po tygodniowym turnusie 2 godziny dziennie zauważyliśmy u dziecka dużą poprawę. Synek miał zajęcia godzinę rano i godzinę popołudniu co pozwalało mu na odpoczynek między zajęciami. Zajęcia prowadzone są w taki sposób aby zainteresować dziecko co sprawia, że dziecko chce ćwiczyć. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Dostaliśmy plan ćwiczeń do domu co pozwala Nam kontynuować naukę chodzenia.
Rodzice Mikołaja".

"Zaangażowanie Pani Asi jest nieocenione i nie tylko w rehabilitacje ale także w różne przekazane informacje które mogą pomoc w ulżeniu cierpienia Zoi. Przy chorobie córeczki ważne jest aby nie stwarzać dodatkowych stresowych sytuacji. O tym nawet nie trzeba było mówić, Pani Asia za każdym razem gdy zbliżał się płacz uspakajała Zojke czego efektem był tydzień turnusu niemal bez żadnego płaczu. Dziękujemy bardzo i do zobaczenia w listopadzie ❤" Rodzice Zoi.

"Jestem pod wrażeniem! Po pierwsze podejścia do dziecka, po drugie samą terapie. Córka pracowała z p. Ewelina, która mimo protestów i płaczu dziecka potrafiła znaleźć na nią "sposób". Bardzo wyrozumiała. Świetnie przekazuje wiedzę, dzieli się nią w zrozumiały sposób nawet dla laika. Do tego bardzo elastyczny grafik. Bardzo polecam zarówno ośrodek- jego organizację oraz terapię, która może przynieść szybkie efekty." Mama Róży.