Nasza marka ASQ funkcjonuje na rynku wołomińskim już od wielu lat. Początkowo 2008 r- jako wieloprofilowy gabinet rehabilitacyjny, potem Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna ASQ .

Naszą misją, odkąd istniejemy, jest całościowe wspieranie rozwoju dziecka”

To główna idea, którą Joanna Sopińska-Stanek wraz z mężem Władkiem Stankiem zarażają zespół i rodziny, z którymi pracują.

Nasz pierwszy zespół to druga rodzina. Teraz to grupa ludzi, która stale się powiększa, ale której przyświeca ten sam cel – pomoc w rozwoju najmłodszym oraz wsparcie ich rodziców/opiekunów.

Bliskie relacje z rodzicami/opiekunami  małych pacjentów, wzajemne zaufanie i potrzeba pomocy zaowocowały powstaniem kolejnych placówek ASQ. W ten sposób powstały Terapeutyczny Punkt Przedszkolny ASQ i Szkoła Podstawowa ASQ.  Oba miejsca są dedykowane dzieciom z autyzmem, zespołem Aspergera i niepełnosprawnością sprzężoną.

Dlaczego Centrum Terapii Medek ASQ?  Wszystko zaczęło się od rodziców moich pacjentów. I w tym miejscu pragnę gorąco podziękować: Dominice-mamie, która zawsze ma siły, pięknie wygląda od świtu i nieustannie działa, ( bez kawy!?) żeby zrobić wszystko, co można.
Dziękuję Michałowi- Tacie, trenerowi swej super Córy, Michalinie- walecznej małej Kobietce z charakterem. Dzięki Wam poznałam  Medeka i Ester Fink. 🙂

Po powrocie z Kanady, z ogromnym zapałem zaczęłam stosować terapię Medek wśród małych pacjentów z neurologicznymi dysfunkcjami narządu ruchu. Przy okazji udalo się zarazić Medekiem kilku innych naszych terapeutów, którzy widząc skuteczność metody, rwą się by już pracować!

Ponieważ zainteresowanie terapią w Polsce i w Europie rośnie, a mimo wszystko nadal jest niewiele profesjonalnych ośrodków zajmujących się terapią Medek oraz niewiele jest polskich informacji na ten temat, wyodrębniamy z naszej Poradni Rehabilitacyjnej ASQ osobną placówkę, wyspecjalizowaną w Medeku.


Nasze Centrum Terapii Medek ASQ to nie tylko miejsce dla rodziców dzieci z dysfunkcjami narządu ruchu. To nie tylko placówka, w której wspomniane dzieci mogą odbyć turnusy rehabilitacyjne Medek.
Nasze Centrum jest także zaadresowane do terapeutów i lekarzy, którzy są zainteresowani metodą. Dlaczego?  Ponieważ współpraca między specjalistami jest podstawą sukcesu pacjenta, jego rodziny i procesu terapeutycznego. To nasza idea. Zapraszamy!

Dzieki kontaktowi Joanny z  Ester Fink, dzięki otwartości i chęci Ester, żeby wzrosła dostępność metody Medek, już w czerwcu 2018 roku odbędzie się Kurs Medeka I stopnia. Jest to jedyny w Polsce i w Europie kurs prowadzony przez Ester Fink. (więcej informacji o kursie, znajdziesz tutaj).

Nasz zespół terapeutyczny ciągle się rozrasta. Obok Joanny Sopińskiej-Stanek, która w tej chwili posiada certyfikat Medeka II stopnia, do zespołu dołączą wkrótce kolejni specjaliści. Działamy. Zapraszamy.

Był pomysł wyjazdu. Było działanie. Nie jestem pierwszą w Polsce terapeutką, która zdobyła certyfikat Medek I i II. Ważne tez, ze nie będę ostatnią!!!